3 thoughts on “Ročkai

 1. Sveiki!
  Mano pro-prosenelė Magdalena Ročkutė(g.1845) buvo ištekėjusi už Kasparo Liutkevičiaus(gimęs 1837,mirė 1905) iš Ambručių kaimo Jurbarko raj. Ar Jūsų tyrinėjami Ročkai turi kokių nors sąsajų su Ambručiais ar Stakiais (turiu galvoje kaimus Jurbarko raj,)?
  Pagarbiai,Tomas Stankevičius

  • Gražina

   Labas vakaras,
   sunku pasakyti. Mano 9 kart prosenelė Ročkienė Ieva mirė 1877m, o vyras – Kazimieras Ročka. Tai gimimo yra panašiai kaip ir Jūsų. Reik išsiaiškinti ar jie nebus vienos šeimos nariai ar pusbroliai. Pajavonyse yra Ročkų piliakalnis ir gyvenvietė. Mano Ročkai gyveno Sintautų kaimuose. Betgi tai buvo miškingas kraštas, o gimdė po 10 vaikų, jie užaugę kirto miškus, per karą kėlėsi Į Seredžių, Vilkiją, Veliuoną, į Jurbarko pusę. Rašytojas Marcelijus Ročka iš Ambručių kaimo, bet aš nerandu niekur jo gyvenimo aprašymo.
   Kaip susieti mūsų Ročkus nežinau. Ar nors vieną prosenelės brolį ar seserį žinote?
   Ačiū už žinutę.
   Su pagarba, Gražina

   • Ačiū už atsakymą.
    Pro-prosenelės Magdalenos Ročkutės(Liutkevičienės) brolių ir seserų šiuo metu nepavyko rasti,tačiau jos tuoktuvių dokumente man pavyko sužinoti tėvo vardą,bei dalinai iššifruoti jos motinos mergautinę pavardę.
    Magdalena ištekėjo už Kasparo Liutkevičiaus 1867m.lapkr.7d. Tuoktuvės įvyko Veliuonos RKB.
    Vedybų įraše Kasparas užfiksuotas Liutkaus ,o ne Liutkevičiaus pavarde. Nurodyta,kad jaunikiui 30m, jaunajai-22m.
    Abu iš Ambručių kaimo. Jaunojo tėvai:valstiečiai Mykolas Liutkus ir Ona (Ambrutytė)Liutkuvienė. Jaunosios tėvai:Motiejus Ročka ir Ona Ročkienė (Po(a?)c(k?)evičiūtė).
    Pagarbiai,Tomas Stankevičius
    p.vardenis@gmail.com
    http://www.myheritage.com/site-family-tree-241459571/stankevi%C4%8Dius#

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *