3 thoughts on “Pukelis

 1. Tomas Kurlinkus

  Sveiki, yra manančių, kad pavardės Pukinskis pirminė forma buvo Pukelis. Mano minėti Pukinskiai (beje, mano tiesioginiai protėviai) gyveno Puokėje ir apylinkėse. Puokė yra visai šalia Ylakių. Būtų įdomu paieškoti sąsajų. Ačiū

  • Violeta

   Sveiki, jo žinau tas vietas, mano interesų laukas. Pukinskių pavardė mano ausiai artima, nes buvo minima vyreniųjų kalbose, kokiame kontekste, aišku, nebeprisimenu. Mano mama užaugo greta – Laumių km. Jei kada žiūrėsit Puokę, užtikęs Lukavičius, pasižymėkit, tai irgi mano interesas.
   Na, jei pavardės forma ir keitėsi, tai turėjo būti gana anksti, nes rastuose anksčiausiuose dokument. apie 1800 m. aiškai išsiskiria abi formos. Nors dar įrodymų neturiu, bet gali būti, kad mano Pukeliai atkeliavo nuo Kražių. Radau gimusius 1793, 1795 ir pan. jau Gintalaičiuose prie Ylakių, o kur gimęs šių vaikų tėvas dar neaišku… Pukelių viena šaka nuo Kražių nukeliavo link Tauragės, Šilutės ir pan., jei tuose plotuose dirbate, turėjote jų rasti. Bet su mano Pukeliais jei ir giminiaujasi, tai tik kokiuose 1750 m.
   Sėkmės ieškojimuose, to paties ir sau linkiu, nes man dar taip toli iki tikrų tyrinėjimų…
   Violeta

   • Tomas Kurlinkus

    Sveiki, Violeta,
    mano viena iš pramočiučių buvo Lukavičiūtė Narmontienė. Ištekėjusi gyveno Juodėnuose ( Gadūnavo parapija), deja, nežinau iš kur ji kilusi. Sedos parapijos Lukavičius renka Julius Vinča. Pukelis girdėtas mano tėvo gimtinėje Bikavėnuose, Šilutės raj.
    Sėkmės.
    Tomas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *